NIE dla chaosu w szkole -ogólnopolska akcja protestacyjna ZNP

Do prezesów Ognisk, do wszystkich członków ZNP

Zarząd Oddziału ZNP Warszawa Praga-Południe Wawer Wesoła

wzywa wszystkich członków Związku Nauczycielstwa Polskiego,

zaprasza wszystkich, którym nieobojętny jest los Narodu i Edukacji:

Banner NIE dla chaosuSamorządowców i Rodziców,

do udziału w manifestacji „NIE dla chaosu w szkole”!

w dniu 19 listopada 2016 rok, g. 12.00, Plac Piłsudskiego.

Wyłącznym organizatorem manifestacji jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Ale zapraszamy do udziału wszystkich, także polityków oraz członków zw. zaw. „Solidarność”.

14 listopada 2016 roku wywieszamy na budynkach placówek oświatowych związkowe flagi.Pikieta Sejem 15.11.2016

Wcześniej, bo 15 listopada 2016 roku o godz. 17.00,  odbędzie się pikieta przed Sejmem. Zapraszamy do udziału przedstawicieli placówek.

Zofia Idzikowska

Prezes Oddziału ZNP

NIE dla chaosu w szkole -ogólnopolska akcja protestacyjna ZNP

Zarząd Główny ZNP podjął decyzję o rozpoczęciu z dniem 18 października 2016 r. ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w związku z planowaną reformą edukacji pod hasłem „NIE dla chaosu w szkole” w związku z planowaną reformą edukacji.

Manifestacja 19listopada2016W sobotę, 19 listopada br. Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje w Warszawie Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty z udziałem rodziców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół i placówek, ekspertów i naukowców.

Manifestacja odbędzie się w godzinach 12.00-14.00 na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Do udziału w manifestacji ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, którzy zgadzają się z naszymi postulatami „NIE dla chaosu w szkole”!

Dziękujemy wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom z terenu naszego działania za obecność w pikiecie i wyrazy wsparcia   !

W poniedziałek, 10 października br. w 17 miastach Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizował pikiety pracowników oświaty, w których wzięli udział także rodzice, samorządowcy, dyrektorzy, naukowcy, liderzy lokalnych środowisk, przedstawiciele organizacji pozarządowych i edukacji niepublicznej. W pikietach uczestniczyło w całym kraju ponad 25 tys. osób.

Nasz Oddział reprezentowała 265 osobowa grupa.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

ZNP zaprasza na pikiety 10 października

W Warszawie spotykamy się dnia 10 października 2016 (poniedziałek) o godz. 14;00 przed Urzędem Wojewódzkim, na Placu Bankowym

Związek Nauczycielstwa Polskiego sprzeciwia się zmianom, które spowodują chaos organizacyjny i informacyjny. Związek uważa, że reforma ustroju szkolnego zaproponowana przez minister Zalewską:
* ma charakter rewolucyjny, zburzy ona wszystkie struktury systemu tworzone przez wiele lat i w krótkim czasie dotknie wszystkich poziomów edukacyjnych;
* będzie niezwykle kosztowna, a koszty te w głównej mierze poniosą jednostki samorządu terytorialnego;
* stwarza więcej zagrożeń niż szans dla dobrej edukacji;
* jej skutkiem będzie obniżenie poziomu jakości edukacji i zaprzepaszczenie wypracowanych przez szkoły osiągnięć;
* spowoduje zwolnienia w oświacie: nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkolnej administracji i obsługi, przede wszystkim z gimnazjów.

Z apelem o udział w pikietach ZNP zwraca się nie tylko do nauczycieli i pracowników oświaty, ale też do rodziców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i ruchów społecznych oraz osób, którym leży na sercu dobro dzieci.