Wydarzenia 4 września 2017roku

27 marca 2019

godzina 12.00

W imieniu Biura Edukacji m.st. Warszawy oraz Okręgu Mazowieckiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, zapraszamy do apelu pamięci bohaterów II wojny światowej i tajnego nauczania w okupowanej Polsce.

Uroczystość odbędzie się 4 września 2017 r. o godz. 12:00,

na Skarpie Uniwersyteckiej przy ulicy Browarnej w Warszawie.

godzina 16.00-17.00

Nowy rok szkolny 2017/2018, niestety, zaczynamy od protestu.  Szkoła jest nasza! – pod takim hasłem 4 września protestować będziemy w Warszawie. Protestować będą również rodzice, samorządowcy, wszyscy.

Protest odbędzie się 4 września w godzinach 16.00-17.00 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej przy Al. Szucha w Warszawie.

„W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, o 16.00, spotkamy się przed Ministerstwem Edukacji Narodowej, aby pokazać, że się nie poddajemy. Wdrażanie szkodliwych zmian będzie trwało kilka lat, będziemy ten proces monitorować, będziemy podejmować działania majce na celu minimalizację jego skutków i będziemy pracować nad planem dla edukacji na kolejne lata. Od polityków oczekujemy współpracy, a nie podejmowania decyzji za nas” – podkreślili organizatorzy manifestacji.

„Zła reforma wchodzi w życie, wniosek o referendum został odrzucony, ale szkoła jest nasza!”