Związek Zawodowy NSZZ „Solidarność” publikuje żenujący w treści Komunikat

Koleżanki, Koledzy,

Koleżanki, Koledzy,

Związek Zawodowy NSZZ „Solidarność” publikuje żenujący w treści Komunikat

Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania „Solidarność”, w którym stanowczo protestuje przeciwko „nierzetelnym informacjom dotyczącym zmian w ocenie pracy nauczycieli, które przekazują MEN i media”. W dalszej części owego komunikatu, kolejny raz uprawia politykę rywalizacji związkowej, przypisując sobie nieocenione zasługi. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie chce zniżyć się do takiego poziomu.

Dla nas nieważne jest, kto „wywalczył” poprawę warunków pracy Nauczycieli i Pracowników Oświaty, ale czy wywalczył i czy skutecznie.

Dla odpowiedzialnego związku zawodowego Każdy Pracownik Oświaty, bez względu na poglądy polityczne, przynależność partyjną lub związkową, jest jednakowo ważny.

Pracownicy Oświaty to ludzie myślący i potrafią zrobić sobie powtórkę z działań podejmowanych przez ZNP i „Solidarność” od początku tzw. „dobrej zmiany”.

Oczekujemy od Koleżanek i Kolegów z „Solidarności” większej klasy. Chcemy i będziemy z Wami rywalizować, ale tylko na takich polach jak:

– który związek organizuje dla swoich członków więcej (i lepszych) wycieczek, wyjść do kin, teatrów, na koncerty,

– który związek wypłaca swoim członkom wyższe zasiłki statutowe, zapomogi szkoleniowe i inne,

– który związek lepiej organizuje czas wolny seniorom, itd., itp.

Inne pola możecie sobie zawłaszczać, byleby Nauczycielom i Pracownikom Administracji i Obsługi było lepiej.

Zawsze wesprzemy Was w słusznych działaniach.

Ze związkowym pozdrowieniem

Zofia Idzikowska

– który związek lepiej organizuje czas wolny seniorom, itd., itp.

Zawsze wesprzemy Was w słusznych działaniach.

Ze związkowym pozdrowieniem

Zofia Idzikowska